SEO paslaugos: kodėl jų kaina tokia didelė?
Nors SEO istorija siekia jau bemaž du dešimtmečius, Lietuvoje daugeliui įmonių tai tebėra kažkas nepažįstamo ir nesuprantamo. Jei apklaustumėte 100 mažų ir vidutinių įmonių vadovų net ne iš provincijos, o Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, vargu ar bent penktadalis iš jų apskritai bus girdėję SEO terminą, o pusė girdėjusiųjų vis tiek numos ranka, sakydami, kad jiems tai neįdomu. O visgi be reikalo. Nebegrįš tie laikai, kai kažko ieškodavome popierinių laikraščių skelbimuose – absoliuti dauguma paslaugų a prekių paieškas pradeda internete paieškos sistemos „Google“ pagalba.
Lietuvos rinka nors ir maža, bet rasti nekonkurencingą sritį būtų pakankamai sunku. Nesvarbu ką gaminate, kuo prekiaujate – paieškos puslapiuose į pirmąsias pozicijas visi draugiškai nesutilps. Yra atlikta nemažai tyrimų, kurie parodė, kad dažnu atveju dauguma ieškančiųjų net neperžiūri trečiojo paieškos rezultatų puslapio, todėl vis didėjant konkurencijai, SEO paslaugos ateityje darysis vis aktualesnės. Jei bent 2-3 jūsų konkurentai naudojasi SEO specialistų paslaugomis, o jūs ne – ko gero apie pirmąsias pozicijas „Google“ paieškoje galite tik pasvajoti.
SEO kaina
Dirbant kryptingai, SEO pagalba galima pasiekti išties puikių rezultatų, o kiek tai kainuos, priklauso nuo konkretaus atvejo. Neretai klientus aukšta SEO kaina atbaido, tačiau reikėtų suprasti kad, jei paslaugos teikiamos kokybiškai, jos yra itin imlios laikui, be to naudojami nepigiai kainuojantys specialūs analizės įrankiai. Specialistams pačioje pradžioje tenka įvertinti daug informacijos – atlikti tiek interneto svetainės techninį auditą, tiek išanalizuoti konkurencinę aplinkę, svetainės lankomumą, lankytojų lūkesčius.
Vėliau, antrojo etapo metu atliekamas vidinis SEO. Jo metu šalinami nustatyti techniniai trūkumai bei, atsižvelgiant į tikslinės grupės paieškos įpročius, optimizuojamas svetainės turinys – keičiami, pildomi ir kuriami nauji tinklalapio ar internetinės parduotuvės tekstai, prekių ir kategorijų aprašymai bei kuriamas logiškai susijusių vidinių nuorodų tinklas. Interneto svetainėse ar parduotuvės, kuriose itin daug vidinių puslapių, tai užima nemažai laiko.
Galiausiai atliekamas išorinis SEO – bene svarbiausias etapas, kurio metu kuriamas atgalinių nuorodų (back links, angl.) tinklas – kitose interneto svetainėse talpinami straipsniai su nuorodomis, vedančiomis į kliento svetainę. Itin konkurencingose srityse tai neišvengiamas procesas. Žinoma, SEO specialistai labai džiaugtųsi, jei straipsnius pasirašytų patys klientai, deja, taip nutinka retai. O kadangi straipsnis dažniausiai ne apie apie orus, SEO tekstų rašytojams visų pirma tenka rimtai gilintis į temą – patiems perskaityti daugybę medžiagos ir iš jos sukurti unikalų tekstą, kuris suteiktų ir kažkokios naudos skaitančiajam, o ne tik būtų vertingas vien dėl „Google“. Todėl net ganėtinai nedidelės apimties teksto sukūrimui sutirpsta kelios darbo valandos ar net visa diena. Kaip taisyklė, vieno straipsnio tikrai nepakanka, o kadangi jie talpinami ne bet kur, o autoritetinguose portaluose bei pagal temą susijusiuose tinklaraščiuose, tas kainuoja papildomai ir, tiesą sakant, labai nepigiai.
SEO savarankiškai?
Nuveikti ir patys galite išties daug, ypač jei esate savo srities profesionalai ir turite daug laisvo laiko. Jei puikiai žinote, ką parduodate ar gaminate, savo svetainėje susikurkite patarimų rubriką ir rašykite ilgus ilgus straipsnius su nuorodomis į savo paslaugas ar prekes. Jei „Google“ ims manyti, kad esate autoritetas tam tikroje srityje, pajusite neabejotiną poveikį lankomumui. Taip pat pasirūpinkite, kad prekių ir paslaugų aprašymai nesidubliuotų, juos patobulininkite, papildykite. Na, o jei turite nuolatinių verslo partnerių, tiekėjų ar pirkėjų – paprašykite, kad jie savo svetainėse įdėtų po aktyvią tekstinę nuorodą, kuri visa matančiose „Google“ akyse veiks kaip rekomendacija.