Rinkimų rezultatai

parašė , 2012-10-27 08:06

Kaunas yra laikinoji Lietuvos sostinė. JAV senatorius Bill Nelson atskleidė žymų planą ant Senato grindų, kad patobulintų mūsų rinkimų procesus. Jo planas numatys šešias regioninę pirminę rinkimų dieną, visus tarp kovo ir birželio. Rinkimų datos suks tarp sričių kiekvienus prezidentinius metus, tokiu būdu galų gale kiekviena valstybė bus anksti balsuodama srities dalis.

Dvejų metų prezidentinės lenktynės kurias mes pamatėme šį kartą yra juokingos pagal daugumos žmonių tolerancijos standartus. Nėra jokio tikro pranašumo lenktynėms užimti daug laiko. Iš tikrųjų, tai stato į nepalankią padėtį rinkėjus. Pernai mes turėjome susitelkti ties vietinėmis lenktynėmis. Užuot besimokę apie vietinius kandidatus viskas, kurį mes išgirdome žiniose buvo atnaujinimas apie kandidatus į prezidentus. Daug laiškų redaktoriams skundėsi dėl to per metus.

Vienintelis ankstyvo uždaro pasitarimo ir pirminių datų pranašumas yra toks, kad tos valstybės gauna žinių nušvietimą žiniasklaidoje ir nedaug blogos reputacijos tam, kad būtų ankstyvos. Taip, kai kurios vietinės firmos pelno kaip kampanijų takas per jų miestus. Tai neapima labai daug miestų ir firmų, ir tos kampanijos vytųsi per tuos miestus nepriklausomai nuo to, kai rinkimai buvo surengti. Yra anksti balsuodamos valstybių priežastis, retai turi bet ką liečiantį galimus rinkimų rezultatai, taip, kur tikras pranašumas yra žmonėms?

Nelson taip pat pasiūlė dotacijas valstybėms, kad padėtų išvystyti interneto balsavimo sistemas, taip pat kaip sistemas, kad leistų kiekvienam balsuoti išankstinio balsavimo biuleteniu. Aš nesu įsitikinęs, kad aš susitariu su tuo paskutiniu. Yra daug nedarbingų rinkėjų, važiuojančių verslo žmonių, ir narių ginkluotųjų pajėgų, kurios negali pasiekti jų apklausų rinkimų dieną. Aš sutinku, kad šitiems žmonėms turi leisti nesantįjį, balsuojantį.

Milijonai labiau kasmet, nors, yra tiesiog per tingūs, kad pakiltų iš jų krėslų, kad lavintų jų teisę balsuoti. Jie turbūt apima 96 % nuolat besiskundžiančių dėl vyriausybės, kurios jie atsisako būti dalimi! Jei jie yra per tingūs, kad apsunkintų save tiktai du kartus per metus, kad balsuotų, jūs iš tikrųjų manote, kad jie norės apsvarstyti svarbiausius klausimus ir mesti išmintingus rinkimų biuletenius? Be to, būtų daug kraipymo kambario apgaulei atidarytoje išankstinio balsavimo biuletenio sistemoje. Tai taip pat padėtų didelę padidintą naštą ant vietinio ir grafystės rinkimų darbuotojai, kurie jau dirba rinkimų dieną mažiau negu minimaliame darbo užmokestyje.

Senatorius Nelson taip pat siūlo panaikinti pasenusią rinkėjų kolegiją. Jo žodžiuose, "tikslas yra paprastas: vienas asmuo, vienas balsas". Šiuo metu, jei kandidatas laimi daugumą gyventojų balsų valstybėje, tos valstybės Kongreso nariai turi mesti savo rinkimų biuletenius rinkėjų kolegijoje tam nugalėtojui. Visos šalies mastu, kandidatą, kuris gauna daugumos rinkėjų kolegijos balsų laiko nugalėtoju, net jei jų priešininkas gavo gyventojų balsų daugumą. 2000 Al, Goras laimėjo labiausiai visuotinius balsavimus, bet Bush gavo daugumos rinkėjų kolegijos balsų. Žmonių balsas buvo atmestas rinkėjų kolegijos.

Kongreso nariai nėra teisiškai įpareigoti mesti savo rinkėjų kolegijos balsus pagal žmonių norą. Aš manau, kad mūsų įsteigiantys tėvai norėjo patikinti, kad jie galėjo atmesti gyventojų pasirinkimą, jei jie turėjo tikrą skriaudą su nugalinčiu kandidatu. Lyg jų balsas buvo svarbesnis negu ta liaudies. Rinkėjų kolegijos panaikinimas reikalingas įstatymų, atskirų nuo Nelson pasiūlymo daugumos, kadangi tai reikalingas Konstitucinio pakeitimo.

Apskritai, aš duodu senatoriui Nelson širdingą, "Hoorah!", tam, kad paimtų šį bulių prie ragų.

Rašyti komentarą