Pigūs studenčių skrydžiai ir geri patarimai
Pigūs studenčių skrydžiai ir geri patarimai
Prieš keliasdešimt metų sunku ir pagalvoti buvo apie tai, kad svajonių šalį galima aplankyti tiesiog savaitgalį. O svarbiausia – neišleidžiant visų santaupų. Šias galimybes atvėrė vis labiau išsiplėtę oro uostai ir pigių skrydžių oro linijos. Jau tūkstančiai žmonių išbandė pigų keliavimo būdą. Jie įsitikinę, kad pigūs skrydžiai – nuostabus būdas gyventi įdomiai ir linksmai.
Pigiai – ne tik skristi, bet ir nakvoti
Trečiojo kurso teisės studentės Joana ir Gailė seka visas oro linijų skelbiamas akcijas. Per trejus metus jos taip apkeliavo beveik visą Europą. Merginos sako, kad joms pigūs skrydžiai yra lyg koks žaidimas. „Kasdien sekame informaciją. Tačiau ne tik Lietuvoje veikiančių pigių skrydžių oro linijų, bet ir visos Europos. Iš pradžių, aišku, užteko to, ką siūlo mūsų šalyje veiklą vykdančios oro linijų bendrovės. Tarkime, pirmieji mūsų išbandyti buvo pigūs skrydžiai iš kauno. Skridome visomis galimomis kryptimis: į Didžiąją Britaniją, Airiją, Švediją, Norvegiją. Tiesa, svarbu ne tik pigūs bilietai, bet ir gebėjimas pigiai „prasisukti“ svetimoje šalyje. Kaip žinia, tokia šalis kaip Norvegija gali priversti gerokai paišlaidauti. Dėl to mes esame užsiregistravę visame pasaulyje veikiančioje sistemoje, kur žmonės kviečia vieni kitus nemokamai nakvoti pas save. Ir pačios priimame keliautojus Lietuvoje, ir užsienyje svečiuojamės pas tokius svetingus žmones“, – pigaus keliavimo ypatumus aiškina merginos.
Ir Rygos – daugiau krypčių
Antrasis etapas studentėms buvo pigūs skrydžiai iš rygos. Joana su Gaile atrado, kad kartais verta kur nors skristi ne tiesiai iš Lietuvos, bet pirmiau nukeliavus į Rygą. Kryptys iš Rygos – dar įvairesnės, o bilietai pigesni. Taip merginų kelionės prasiplėtė iki Paryžiaus, Barselonos, Milano. „Dabar jau yra pigūs skrydžiai į paryžių ir iš Lietuvos kažkurio oro uosto. Anksčiau nuskristi į Prancūzijos sostinę buvo sudėtinga ir brangu. Mes keliavom autostopu iki Rygos, o iš ten skridom į Paryžių. Taip sutaupėm tikrai daug“, – sako Joana. Tačiau ji pastebi, kad dabar pigūs skrydžiai į londoną ar pigūs skrydžiai į dubliną iš Lietuvos irgi vykdomi gausiai ir net kelių bendrovių. „Tikrai nebereikia keliauti į kitos šalies oro uostą, kad pasiektum Londoną, Dubliną ar Stokholmą“, – patikina Gailė.
Paslaugos – panašios
Paklaustos, ar kuo nors skiriasi pigūs skrydžiai skirtingomis oro linijomis, merginos sako, kad Lietuvoje paslaugos labai panašios. Joana ir Gailė tvirtina, kad pigūs skrydžiai ryanair oro linijomis ir pigūs skrydžiai wizzair oro linijomis iš esmės nesiskiria. Svarbiausia, anot merginų, žiūrėti, kuri bendrovė tuo metu į norimą šalį siūlo pigesnius bilietus. O po to atidžiai paskaityti keliavimo sąlygas, bilietų pirkimo ir registravimosi į skrydį tvarką. Tiesa, kai kurios kitos Europoje veikiančios pigios oro linijos studentėms nebuvo panašios į pigias. Pavyzdžiui, skrydžiai su viena Vokietijos pigių oro linijų bendrove merginoms paliko itin gerą įspūdį. Už minimalią bilieto kainą jos gavo ir atsigerti, ir užkąsti. Tačiau tokių paslaugų beveik niekada tikėtis neverta. „Tai buvo pigių skrydžių išimtis, o ne taisyklė“, – sako Joana ir Gailė.
Oro linijų gudrybės
Kokių dar patarimų merginos galėtų duoti, ketinantiems keliauti pirmą kartą? Ar visi pigūs skrydžiai buvo sėkmingi? „Ne, ne visi. Reikia turėti omeny, kad pigūs – tai savaime šiek tiek žemesnės kokybės. Pirmąjį kartą neapsižiūrėjom, kad registruotis į lėktuvą būtina iš anksto, internetu. To neatlikus, registracija oro uoste mums kainavo daugiau nei bilietai. Labai nusiminėme, bet pasimokėme. Be to, internete privaloma labai atidžiai žiūrėti, kur kokios „varnelės“ sudėtos. Oro linijų gudrybė ta, kad perkant bilietą, dešimt kartų vis išlenda įvairūs pasiūlymai, kuriuose „varnelės“ jau sudėtos. Jų nenuėmus, pats to nežinodamas, gali užsisakyti paslaugų, kurių tau visiškai nereikia“, – dalijasi patirtimi Joana ir Gailė ir linki, kad pigūs skrydžiai visada būtų sėkmingi.