Kuo dirbtiniai dantys skiriasi nuo tikrų?
Žmogui net vieno danties netekimas yra nemaloni ir daug nepatogumų sukelianti problema. O ką jau kalbėti, jei dėl dantų ligų ar nelaimingų atsitikimų prarandami visi dantys… Na, bet gyvename tokiais laikais, kai nėra padėties be išeities. Kol japonų mokslininkai tobulina metodus, kaip atauginti iškritusius dantis, kol kas galime džiaugtis ir dabartiniais pasiekimais odontologijoje – pažangiais dantų protezais.
Dantu protezai klaipeda, ypač tvirtinamieji ant implantų, yra išties stulbinantis išradimas, tuo labiau, kad naujais dantimis žmogus neretai gali džiaugtis jau net po pirmojo vizito pas odontologą, priklausomai nuo pasirinkto implantus gaminančios kompanijos. Žinoma, visi dalinio ar visiško dantų netekimo atvejai yra unikalūs, kaip ir patys pacientai, todėl galimi įvairūs dantų protezavimo būdai:
- Dantų vainikėliai;
- Dantų tiltai;
- Dantų įklotai ir užklotai;
- Lanko atraminiai protezai;
- Nuimami plokšteliniai protezai;
- Protezai ant implantų.
Taigi pirmiausia atliekama panoraminė arba 3D rentgeno nuotrauka, kad būtų galima tinkamai įvertinti paciento burnos ertmės ir žandikaulio kaulo būklę ir tik tada galima atsakyti, ar galima taikyti bet kurį norimą protezavimo būdą.
Na, o jei sveikata ir finansai neriboja, dažnu atveju geriausias variantas – protezavimas ant titaninių sraigtinių protezų, ant kurių tvirtinamas dantų vainikėlis iš cirkonio keramikos. Šios puikų biosuderinamumą su audiniais turinčios medžiagos yra ypač tvirtos ir kietos, todėl tarnauja ypač ilgai (dažniausiai visą – gyvenimą). Taigi tokiu būdu protezuoti dantys yra stiprūs ir stabilūs lyg tikri dantys, todėl galima nesibaiminant valgyti įvairų maistą. Be to, tokių dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo natūralių, todėl nekelia jokio diskomforto – ar ne puiku, kad vėl galima laisvai valgyti ir šypsotis?