Kokiais būdais gali būti perduodamos televizijos bangos?
21 amžius, tai terminas, kuris apibūdina naujausių technologijų erą. Būtent šiuo laikotarpiu, didžioji dalis technologijų, buvo pakylėtos į naujas aukštumas. Ne išimtis ir televizija. Neperseniausiai, televizijos bangų perdavimas vyko vienokiu būdu, dabar vyksta kitokiu. Šis perėjimas truko palyginti trumpą laiko tarpą, bet pokyčiai yra akivaizdūs. Kad būtų aiškiau suprantami šie pokyčiai, apačioje pateiksiu keletą skirtingų televizijos bangų perdavimo tipų.
Analoginė televizija. Arba antžeminė televizija. Tai terminas, reiškiantis televizijos transliavimo būdą, kuris perduodamas ne palydovo ir kabelių pagalba. Antžeminės televizijos transliacijos, atsirado nuo pat televizijos pradžios, ir praktiškai nesikeitė iki kabelinės televizijos atsiradimo. Analoginė televizija koduoja vaizdo ir garso informaciją bei perduoda ją, kaip analoginį signalą. Televizorius tokius signalus gaudydavo elementarių antenų principu.
Kabelinė televizija. Kitas televizijos tipas yra kabelinė televizija. Namuose ji veiks tik tuomet, jei bus išvedžiojami tam skirti kabeliai, kurių pagalba ir bus perduodami signalai. Taip pat, reikalingas televizoriaus imtuvas arba specialus priedėlis, kuris priimtų gaunamas televizijos bangas. Didžiausias kabelinės TV privalumas, tai paprastas valdymas, greitai išmokstama sistema, kuri paprastai suprantama ir vyresnių žmonių. Norint įsivesti šio tipo televizija, tereikia susisiekti su poreikius tenkinančiu televizijos paslaugų teikėju bei išsirinkti sau patinkantį kanalų paketą. Kabelinė televizija yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško pigesnio bei paprastesnio sprendimo.
Palydovinė televizija. Dar vienas televizijos bangų perdavimo tipas, kuris lenkia aukščiau aprašytus, tai palydovinė televizija. Ši televizija, suteikia galimybę, mėgautis patinkančiais kanalais su pačia geriausia vaizdo bei garso kokybe. Taip pat, išauga ir kanalų pasirinkimo skaičius. Galite žiūrėti ne tik lietuviškus, bet ir kitų šalių kanalus. Nors palydovinės televizijos teikiamomis paslaugomis, jau naudojamasi kuris laikas, visgi, savo funkcionalumu patenkina visus šiuolaikinio žmogaus poreikius. Kad veiktų ši televizija, būtinas ne tik imtuvas ir kabeliai, bet lėkštė (antena), kuri montuojama ant stogo ar pastato sienos. Jeigu norite daugiau kanalų, galite naudoti šakotuvą, kuris padės priimti programas net iš kelių palydovų. Reikia atkreipti dėmesį, kad perkėlus anteną į lauką, galima susidurti su naujomis problemomis: antena nėra atspari blogoms oro sąlygoms, kaip dideliam vėjui, smarkiam lietui ir pan. Visa tai, gali pakenkti antenai, slopinant gaunamas bangas, arba pažeidžiant anteną fiziškai. Bet kaip bebūtų, ši antena (lėkštė) nėra taip lengvai pažeidžiama. Tam reikia tikrai labai blogų oro sąlygų.