Geras gyvenimas Anglijoje
Kodėl net ir esant rizikingai politinei situacijai tautiečiai renkasi gyvenimą nestabilioje Anglijoje, pasakyti nesunku – jiems ten finansiškai geriau. Kaip atsiliepia nemažai emigravusiųjų, net ir pasalpos uk, mokesciu grazinimas motyvuoja dirbti svetur ir tokiu būdu užsidirbti šiek tiek daugiau būtiniems dalykams.
Auga pinigų sankaupos
Kaip pasakoja Anglijoje gyvenanti Elena, pasalpos Anglijoje yra tarsi tam tikras garantas – jeigu netektum darbo, atsidurtum kritinėje situacijoje. „Mes tikrai su vyru stengiamės dirbti ir uždirbti. Nėra taip, kad norėtume tiesiog iš pašalpos ten sau būti ir gyventi. Vis tiek yra gyvenime ir kažkoks noras geriau gyventi, turėti kažką savo, o dėl to reikia dirbti. Su pašalpa tu būni tik tol, kol nerandi darbo. Bet ir ta pašalpa yra normalaus dydžio, ori, todėl tu neleki strimgalviais dirbti bet kokio darbo, o vis tiek gali palaukti, pagalvoti, pasirinkti, kas tau prie širdies ir pagal specialybę geriau tinka. Todėl tai labai geras dalykas kiekvienam, kas nori kažkaip geriau, prasmingiau gyventi, pasirinkti tinkamą darbą. Bet kad būti tik su pašalpa ir nedirbti – ne, tai jau būtų parazitavimas. Aišku, yra visokių žmonių, bet mums tai būtų tiesiog gėda, kad kažkas mus išlaikytų ir iš to gyventume. Mes dirbame, ir dirbame daug. Nes Lietuvoje statomės darbą, todėl ir tenka galvoti apie tai, kaip sutaupyti, pasistatyti ir tada galbūt grįžti“, – sako ji.
Auga ir antsvoris
Petras, gyvenantis kitame Anglijos mieste, pastebi, kad auga ne tik pinigų santaupos, bet ir antsvoris. „Čia labai gera sistema patogiai gyventi – atlyginimai dideli, už nieką nepermoki. Maistas pigesnis nei gimtinėje, tad kodėl gi jo neprisipirkus. Be to, ir pakuotės visada didelės, nenusipirksi mažo pakelio sausainių ar traškučių, nes penkis kartus didesnis kainuoja tiek pat, todėl visada visko perki daug, paskui daug ir suvalgai. Tai labai atsiliepia gyvenimo būdui, nori to ar nenori. Dėl to paskui auga ne tik pajamos, bet auga pamažu ir antsvoris“, – sako Petras, priaugęs Anglijoje15 kilogramų.
Išlepino geras gyvenimas
Kaip teigia UK gyvenanti Edita, ji jau nebegalėtų grįžti į Lietuvą. „Nors iš pradžių sakiau, kad taip ir darysiu, bet dabar nemanau, kad tai realu. Žinot, išlepino geras gyvenimas, tiesiog nesinori jau nieko. Norisi eiti ir gyventi ten, ir viskas. Turi čia visko, ko reikia, ir gerai“, – sako ji.