Begimo takelis

Bėgimo takeliai: patarimai treniruojantis

parašė , 2014-09-23 12:02

Tikriausiai nesuklystume tvirtindami, kad bėgimo takeliai yra patys populiariausi namų treniruokliai ir jiems būti populiariausių viršuje suteikia jų privalumai. Bėgimo takeliai leidžia sekti jūsų širdies ritmą, sudegintų kalorijų kiekį, pakilimo kampą, greitį ir daugelį kitų dalykų. Norint treniruotis jums nereikia laukti tinkamo oro ar taikyti avalynę pagal vietovės sąlygas (asfaltas ar bekelė) ir su bėgimo takeliu yra tikrai lengva treniruotis. Pateiksime keletą patarimų, kaip dar efektyviau treniruotis naudojantis bėgimo takeliu.

Bėgimo bateliai

begimo takeliaiGera ir kokybiška avalynė yra svarbus ir būtinas atributas treniruojantis bėgimo takeliu ir nesvarbu ar planuojate eiti ar bėgioti. Bėgimo bateliai yra lengvesni, lankstesni ir labiau kvėpuojantys, todėl galite išvengti problemų su prakaitavimu ir pūslių nutrynimu. Bėgimo batelių padas turėtų būti minkštas ir pačius bėgimo batelius, priklausomai nuo gamintojo, rekomenduojama pakeisti maždaug kas 500 – 600 km.

Akių padėtis

Nors ir atrodo gana keista, tačiau jūsų žvilgsnio kryptis yra pakankamai svarbi. Einant arba bėgant ant bėgimo takelio, turėtumėte žiūrėti tiesiai į priekį, kadangi tuo pačiu ir jūsų laikysena bus tiesesnė.

Žingsnio ilgis

Žingsnio ilgis turėtų būti natūralus, todėl nesistenkite daryti itin ilgų arba trumpų žingsnių. Kojos turėtų nusileisti tiesiai po jūsų kūnu ir lietimo momentu šiek tiek sulenktos per kelius, tokiu būdu išvengsite galimų traumų. Jeigu koja ištiesiama prieš save, tai reiškia, kad žingsnis jau yra per ilgas.

Laikysena

Bėgant nugara turėtų būti tiesi, o rankos atpalaiduotos. Niekada bėgdami nesilaikykite už rankenų, nes nereikalingai apkrausite stuburą ir tai gali sukelti kaklo, pečių ar nugaros skausmus. Jeigu negalite nesilaikyti už rankenų, tai tikriausiai reiškia, kad bėgimo takelis nustatytas ant per didelio greičio ir jį reikėtų sumažinti.

Treniravimasis intervalais

Bėgimo takeliai turi didelį privalumą, kadangi jais galima treniruotis skirtingais intervalais, todėl treniruotė netampa monotoniška ir skirtingai apkraunami raumenys. Tačiau nereikėtų persistengti, nes per daug apkrovus organizmą reikalingas laikas poilsiui ir atsistatymui.

Pėdų padėtis

Bėgant pirmiausia pagrindą reikėtų paliesti su pėdos priekine dalimi ir venkite bėgti nuo kulnų, kadangi taip papildomai apkrausite kelius ir klubus. Nors ir bėgama vietoje, tačiau bėgimo takeliai sukuria tokį patį efektą, kaip ir bėgant natūraliai, todėl ir bėgimo būdo keisti nereikėtų.

Optimalus širdies ritmas

Pažangesni bėgimo takeliai patys apskaičiuoja rekomenduojamą širdies ritmą, tačiau jeigu šios funkcijos nėra, tuomet galima pasiskaičiuoti bent jau apytikslį maksimalų širdies ritmą ir tai padaryti yra gana paprasta. Iš 220 atimkite savo amžių ir priklausomai nuo treniruotės treniruokitės apkraudami širdį nuo 60 iki 90 procentų pajėgumu. Dažniausiai bėgimo takeliai turi rankenose integruotus daviklius, tačiau jais naudotis nėra patogu ir jie nėra labai tikslūs, kadangi norint patikrinti širdies ritmą privalote sumažinti greitį ir rankas uždėti ant rankenų. Rekomenduojama naudotis specialiu diržu, kuris susiriša su bėgimo takeliu ir nuolatos rodo širdies apkrovimą. Visada stebėkite viršutinę ribą, tačiau reikėtų vadovautis ir bendra savijauta.

Pakilimo kampas

Kaip ir širdies ritmas, taip ir bėgimo takelio pakilimo kampas yra svarbus ir kiekvienam asmeniui yra individualus, tačiau nereikėtų per ilgai bėgti į kalną ir nerekomenduojama padaryti per didelį pakilimo kampą, nes bėgant į statų kalną apkraunami sąnariai, klubai ir keliai. Geriausias pasirinkimas yra keletą minučių bėgti į kalną ir keletą minučių bėgti tiesiai ir šį ciklą nuolat keisti.

Bėgimo takeliai svarbūs, bet technika ne mažiau svarbi

Taigi reikėtų nepamiršti, kad patys naujausi ir moderniausi bėgimo takeliai dar nereiškia, kad rezultatas bus pats geriausias. Reikia laikytis ir kai kurių taisyklių, kurios užtikrins efektyvumą, treniruotės kokybę ir padės išvengti traumų.