Langai yra viena svarbiausių pastato konstrukcinių detalių, kuri atlieka svarbią funkciją – praleidžia šviesą į pastatą tuo pačiu išsaugodama pastato termoizoliaciją. Žinoma šiuolaikinis langas turi atitikti daugiau reikalavimų, tai garso izoliacija, funkcionalumas, vėdinimo galimybės, estetinė išvaizda, konstrukcinis stabilumas ir tvirtumas, ilgaamžiškumas ir kt. Naujos kartos plastikiniai, mediniai ar tai aliuminiai langai gaminami naudojant aukštas technologijas, išlaikant griežtus kokybės reikalavimus. Vienas svarbiausių kriterijų pagal kurį langų gamintojai tobulina savo gaminius yra jo termoizoliacinės savybės. Nuolat brangstant šilumos energijai ir būsto apšiltinimui išleidžiant vis didesnę dalį pinigų, langų gamintojai priversti tobulėti – kurti šiltesnius langus. Langai komplektuojami iš lango profilio (medžio, aliuminio, plastiko), stiklo paketų (vienos arba dviejų kamerų -3 stiklų ), furnitūros – varstymo mechanizmų. Visų šių komplektuojančių langų detalių visuma sudaro langą.
Plastikiniai langai
Plastikiniai langai – tai langai kurių profilis gaminamas iš plastiko. Šiuolaikiniai langų profiliai turi penkis, šešis ar net septynias oro ertmes, kurios puikiai sulaiko šilumą. Naujos kartos langų profiliuose siekiant dar aukštesnės termoizoliacijos, ertmės yra užpildomos terminiu moduliu. Plastikiniai langai yra vieni praktiškiausių produktų, nes plastikinių langų kainos lyginant su mediniais ir aliuminiais langais yra ženkliai mažesnės, tuo pačiu plastikiniai langai reikalauja mažiau priežiūros. Vienas iš plastikinių langų trūkumų yra tas, kad plastikas nėra kieta ir stabili medžiaga, jis linkęs plėstis, dėl to keičiantis temperatūroms plastiko profilis juda. Plastikui stabilizuoti profilyje naudojamas metalas, o kaip žinome metalas yra labai geras laidininkas. Šiuo metu langų rinkoje jau yra langų, kurių konstrukcijoje naudojamas ne metalas, tačiau tokie langai dar vis yra brangūs ir jų stabilumas ir tvirtumas nėra išbandytas per ilgesnį laikotarpį. Plastikas kaip medžiaga plastikinių langų gamyboje plačiau imtas naudoti dar 1980m., tuo metu didžioji dauguma langų buvo gaminami mediniai.
Mediniai langai
Mediniai langai – tai langai, kurių profilis gaminamas iš medžio. Šiuolaikiniai mediniai langai dažniausiai gaminami iš klijuoto pušies tašo. Klijuotas pušies tašas naudojamas dėl to, kad pašalinti blogąsias medžio savybes, tai yra jo kraipymasi keičiantis klimatui ir džiūnant paties medienos profiliui. Šiuolaikiniai mediniai langai gali būti apkaustomi aliuminio profiliais iš išorės, tai apsaugant medieną nuo klimato pokyčių. Medis natūrali žaliava, nors ir šiuolaikiniai dažai, impregnantai leidžia maksimaliai pratęsti medžio tarnavimo laiką, tačiau mediniai langai vis tiek ateityje reikalaus daugiau priežiūros lyginant su plastikiniais langais. Be to medinių langų kaina yra ženkliai aukštesnė, plastikiniai langai šiuo atžvilgiu pranašesni.
Aliuminiai langai
Aliuminiai langai, tai langai, kurių profilis gaminamas iš aliuminio. Aliuminis tai metalas, dėl to jis yra geras termo laidininkas. Visa tai lemia, kad aliuminiai langai nėra tokie šilti kaip plastikiniai ar mediniai langai. Žinoma šiuolaikinės aliuminio konstrukcijos naudojamos tiek dangoraižių fasadams tiek individualiems namams ar butams yra pakankamai šiltos, tačiau jų kaina yra gerokai aukštesnė lyginant su kitų medžiagų langais.
Langai, ką rinktis?
Aliuminiai, mediniai ar plastikiniai langai? O gal mediniai – aliuminiai? Kokius langus rinktis? Dažnam namų ūkiui kyla tokie klausimai apžvelgiant rinkoje siūlomų langų tipų įvairovę. Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra ir nereiktų tikėtis. Tiesiog norėtume nukreipti jus teisinga linkme. Jeigu Jūs neturite laiko langų priežiūrai ir nesate prisirišęs prie menamų natūralumų, bei jūsų namo ar buto projektas nėra išskirtinai masyvių konstrukcijų – jums labiausiai tiktų plastikiniai langai. Jei jūs esate gamtos vaikas, natūralumas, estetika, šiluma ir jaukumas jums svarbiausia – jums labiausiai tiktų mediniai langai.
Aliuminius langus renkasi nestandartinių objektų, didelių konstrukcijų šalininkai, kur reikalingos ypač tvirtos ir masyvios konstrukcijos. Taip pat didelio intensyvumo atlaikymo reikalaujančiuose objektuose (komercinės patalpos, biurai, parduotuvės).
Kiekvienas vartotojas renkasi tai kas labiausiai atitinka jo poreikius.